Misja i wizja

Samuel to szkoła chrześcijańska, w której spotykają się rodziny protestanckie, katolickie i prawosławne. Łączy nas źródło, czyli Pismo Święte. Chcemy, by było ono fundamentem i punktem odniesienia dla całej naszej społeczności – dzieci, nauczycieli i rodziców. Z wiary w Boga czerpiemy siłę, motywację i inspirację.

misja i wizja

Jezus Chrystus to dla nas przede wszystkim najlepszy przyjaciel, a o przyjaźń trzeba dbać i ją pielęgnować – dlatego codziennie zaczynamy dzień od wspólnej modlitwy i rozważania Słowa Bożego. Raz w tygodniu cała nasza społeczność spotyka się na uwielbieniu, które jest radosnym, wypełnionym muzyką i śpiewem spotkaniem z Bogiem. Staramy się dawać dobry przykład i uczyć dzieci oraz młodzież, jak rozwijać osobistą relację z Jezusem, jak z Nim rozmawiać i wcielać Jego nauki w życie. Myśl chrześcijańska towarzyszy nam na każdym kroku – przekazujemy ją uczniom podczas lekcji przedmiotowych i godzin biblijnych.

Zależy nam, aby nasi uczniowie rozkwitali w wierze, budowali dobre, wartościowe relacje i pozytywnie wpływali na swoje otoczenie w duchu bliskich nam i naszej wierze wartości: miłości, odpowiedzialności, godności, uczciwości oraz szacunku do siebie i innych. Wspieramy uczniów w odkrywaniu ich osobistych talentów i predyspozycji, by mogli wykorzystać te dary z korzyścią dla siebie i społeczności.