Magdalena Adamiec

Przedmioty

Informatyka, WDŻ

Współczesny świat opiera się na technologii i uczniowie posługują się nią odruchowo, jako naturalną częścią ich codzienności. Jednak otwartość i dostępność zasobów powoduje, że jednocześnie potrzebują wyjaśnienia i wsparcia, które nauczy ich chronienia swojej prywatności, rozpoznawania niebezpieczeństw czy informacji nieprawdziwych. To wszystko ćwiczymy z uczniami podczas lekcji informatyki. Mają one formę zajęć praktycznych, gdzie rozwiązujemy postawione problemy przy użyciu odpowiednich narzędzi. Używamy arkusza kalkulacyjnego, dysku w chmurze, platformy e-learningowej, a czasami sterujemy robotami. Nauczane języki programowania to Scratch i Python.

W Szkole Podstawowej Samuel mamy unikatowe połączenie zagadnień przedmiotowych z etyką chrześcijańską. Nie tylko zastanawiamy się, jak skutecznie rozwiązać zadanie, ale także kształtujemy chrześcijański charakter oraz stosujemy myślenie dedukcyjne wynikające z chrześcijańskiego światopoglądu.