Katarzyna Przybyłowicz

Przedmioty

Wychowawca kl. 7, Język polski

Jestem absolwentką filologii polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Swoją pracę magisterską pisałam na temat „Jeżycjady”, cudownej serii książek – nie tylko dla dziewcząt. Właśnie dzięki Małgorzacie Musierowicz i tej pracy po wielu latach, krętymi drogami dotarłam do  Samuela, gdzie mam zaszczyt uczyć klasy 4-8 języka polskiego.

Kilka lat temu mój syn zapytał mnie czy chciałam być kiedyś nauczycielem, oczywiście, było to moje marzenie w dzieciństwie. Niestrudzony pytał dalej, czy jeszcze nim będę. Moja odpowiedź nie pozostawiała żadnych wątpliwości, zwłaszcza, że moja droga zawodowa w tamtym czasie zmierzała zgoła w innym kierunku. Usłyszałam, że nie powinnam być taka pewna swojego NIE, bo w życiu nie należy być niczego pewnym… Cztery lata później stanęłam przed moimi uczniami i…. nie wyobrażam sobie teraz innej pracy. Z każdym dniem jestem wdzięczna za mój przedmiot, bo tylko na języku polskim możemy mówić o Bogu, w tak bardzo otwarty sposób, realizując wszystkie założenia edukacji z wartościami, jaką właśnie jest edukacja chrześcijańska. A przy tym świetnie bawiąc się słowem.

Jestem wychowawcą 7 klasy.